Fatih Çatlı

Fatih Çatlı

Ekoniyet

Cunta Partileri

09 Şubat 2020 - 13:25

Türkiye siyaseti yeniden şekillenmeye başlarken seri siyasi hamlelerin içerisinde kaybolan aktörler aslında ne kadar büyük br resmin içerisinde olduğunu kaçırıyor. Ak Parti'nin en güçlü olduğu dönemde radikal kararlar alamayanlar bugün Ak Parti'ye karşı hiç olmadıkları kadar kindar ve şuursuz saldırılarda bulunuyorlar. 
Türk  Siyasetinin yeni partisiyl aktör olan Ahmet Davutoğlu, AKP döneminin başbakanı, döneminde alamadığı kararları elinde o kadar büyük bir güç varken şimdi yeni partide yapacağını söylüyor. AKP Başbakanı olduğu dönemde bana kukla muamelesi yaptılar demeyi de ihmal etmiyor. Peki sen kuklamıydın sayın Davutoğlu, Dolmabahçe mutabakatını Erdoğan'a rağmen sen imzalamadın mı? Kimin buna gücü ve cüreti yeterdi. Erdoğna sana mütabakat felan yok tanımıyorum demedi mi? Akil insanlar varken izleme heyetini sen çıkarmadın mı? Sana "ne gerek var kitap mı yazacaklar" çıkışını Erdoğan yapmadı mı? Düşürülen Rus uçağı için acil açıklama yaparak ben emir verdim biz düşürdük demedin mi? Suriye muhalif güçleri ısrarla biz düşürdük derken on dakika içerisinde 2 kez açıklama yapan sen değilmiydin? Gülen ile görüşülmesi talimatını sen vermedin mi? Pelikancı olaylarını sen başlatmadın mı? 
Sayın Davutoğlu masumane görüntüsünün altında tehlikeli kararlar alabilecek bir yapıya sahip olduğunu hiç olmazsa bana gösterdi. 
Şimdi düşünüyoruz...
Ali Babacan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Erdoğan olmadan hiçler, şimdi her biri Erdoğan'a ihanet içerisindeler. Peki neden,
Bu üç ismin siyaseten kazanması imkansız. Kendileri de durumun farkında. Siyasi çaçışmayı neden yapıyorlar burası çok önemli. 
Muhtemelen, Erdoğan'a yapılması beklenen darbe sonrası yapılacak iktidar planlarının bir parçası mı olacak lar. FETÖ bir terör örgütüdür ve asla vazgeçmez. Erdoğan'ın en ufak bir zaafiyet yaşatılması durumunda hemen üzerine geleceklerdir. Çünkü Erdoğan'dan başka FETÖ ile hem fiziki hem siyasi mücadele edecek kimse yok. 
Son dönemde İlker Başbuğ'un açıklamalarına dikkat verelim. Ne oldu? Neyin startını verdiler de İlker Başbuğ bunca yıl aradan sonra arada yüzlerce yanlış yasa varken askerlerin sivil yargıda yargılanması yanlış ve FETÖ için çıkarılmış bir yasadır açıklaması yaptı. 
Diğer taraftan Fenerbahçe tribünleri "damat istifa" sesleri ile yankılandı. Neden?
Büyük resme yeniden bakalım Erdoğan'ın önünde zor bir yaz zor bir haziran ayı var. Çünkü düşman uyumuyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum