Ümit Engin Harman

Ümit Engin Harman

Meçhul

Tarihin En Başarısız Başkanı İle Tanışın..

26 Mayıs 2020 - 00:07 - Güncelleme: 26 Mayıs 2020 - 00:24

TARİHİN EN BAŞARISIZ BAŞKANI ALİ KOÇ.....
HAYALLER VE GERÇEKLER
Bundan tam iki yıl önce camianın büyük desteğini alarak göreve geldi Ali Koç.
Kongre sürecinde Aziz Yıldırım'a çok fazla yüklenmeler ve suçlamalar yöneltti Ali Koç.
Yönetememekle, diktatörlükle yalan konuşmakla ve Fenerbahçe'yi geriye götürmek ile itham etti. Kendisinin büyük vizyonlarından bahsetti. Ekonomik olarak büyük hayaller kurdu. Ajax, Dortmund modelinden bahsetti. Fenerbahçe furbol takımını Avrupa'nın devleri arasına sokmaktan bahsetti. Profosyonelleşeceğinden ve profosyoneller ile yöneteceğiden vb.. birçok hayal sattı Fenerbahçe camiasına.

Ve taraftar bunlara inandı...
Çok büyük destek verdi. Efsane başkan Aziz Yıldırımı yuhalıyacak kadar düşmüştü o gün taraftar. Halbuki Fenerbahçe'ye 20 senesini veren kulüp için içeride yatan ve FETÖ'ye karşı en büyük mücadeleyi veren başkanıydı.
Karşısında ise kumpas sürecinden sonra bırakıp giden Ali Koç.
Peki bu büyük destek ile gelen Ali Koç ne yaptı? Gelir gelmez Comolli'ye ne olduğu belli olmayan "Futbolun F dilini" bilmeyen bir adamı futbolun başına getirdi. Ve ilk icraatları takımın en zor dönemlerinde Kocaman yürekli hocamız Aykut Kocamanı yemek oldu.
Neden? Çünkü o Aziz Başkan'a yakındı. çünkü o futboldan hiç anlamayan hayalperestlere göre defansif futbol oynatıyordu..
Halbuki Fenerbahçe tarihinin Avrupa’daki enbüyük başarısının sahibiydi. UEFA  final son dakikada kaçmıştı. Son senesinde 80 küsür gol atıp şampiyonluk elinden "Feto OPERASYONLARI" ile alınmıştı.
Peki ya sonrası...
Aykut Hocanın transferlerini 25 milyon Euro'dan fazla rakama satıp Cocu diye bir adamı takımın başına getirdi ve onlarca transfer. Sonuç küme düşmekten son anda kurtaran Fenerbahçe.
Sonuç tarihin enbüyük rezilliği.
Ya sonrası..
Taraftar gazı ile Ersun Yanal takımın başına getirdi. Ama kendisi bile Ersun Yana'la inanmadığı için 40'lık Emre Belezoğlu'nun da yanına getirdi. Yine Aykut hocanın transferi Elif Elmas'ı 17 milyon Euro'ya satıp yine onlarca transfer ve sonuç yine büyük bir "Rezalet".
Bütün bu süreçte taraftardan toplanan o milyonlarca dolar. Ve hala paramız yok diye ağlayan bir yönetim. İşin kötüsü Aziz Yıldırım'ın başarısı basket takımında da yaşanan büyük düşüş.
İşin neticesinde koskoca bir sıfır. Hatta dahada kötüsü, kötüye giden ekonomik durum ve iki senede bütün hayallerinden vazgeçen bir yönetim. Planı projesi olmayan günü geçiştiren aciz yönetim.
Fenerbahçe başkanlığı sayın başkan Ali Koç'a çok ağır geldi.
Evdeki çocuğum artık maçları izlemek istemiyor. Her sene bu sene bizim senemiz diyordum. Artık çocuk dahi itimat etmiyor.
Bütün bu resmin sorumlularını iyi yönetmeye davet ediyorum.
Artık bizleri mutsuz etmeye hakkınız yok
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum